HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Şair ve Sanat yazarı Gülseli İnal’ın yaklaşık kırk yılı aşan bilgi ve tecrübesi ışığında yetişen Balkız İnal ve Beliz İnal, Yüksek Sanat, Güven ve Kalite vizyonuyla çalışmalarını BBprojecTT adı altında kurumsallaştırmış ve sanatsal faaliyetlerini üç ana başlıkta çalışmalarına devam etmektedir:

1 – Çağdaş ve Modern Plastik Sanatlar

2 – Müzik Prodüksiyon ve Festival Organizasyonları

3 – Film Prodüksiyon ve Senaryo üretimi

İletişime Geç

Balkız İnal

Kurucu Ortak

 

Balkız, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri bölümünden mezun olmuştur. Lise yıllarında tüm klasik edebiyat eserleri ve Platon felsefe serisini okumuş, matematiğe ve bilime olan hayranlığı sebebiyle bu dört konu zihninde bileşik bir altyapı oluşturmuştur. Üniversitede parametrik ve istatistik ağırlıklı derslere paralel görsel sanatla daha iç içe olmaya başlayınca ilgi alanı genişlemiş ve matematik bakış açısını sanat disiplinlerine uyarlamıştır.

2010’dan beri sanat yazıları yazan Balkız’ın; Yapı Mimarlık, Bosphorus Art gibi çeşitli dergiler, retrospektif, yurt dışı ve yurt içi sergi kataloglarında Devrim Erbil, Semiramis, Mehmet Mahir, Maria Kılıçlıoğlu, Marco Veronese, Ahmet Güneştekin, Yücel Dönmez ve genç ressamlarla ilgili yazıları basılmıştır.

Aynı zamanda koleksiyonerlere sanat danışmanlığı ve sergi küratörlüğü yapan Balkız’ın sürekli takipte olduğu konular; futurizm, mistisizm, felsefe, pozitif bilimler, güzel sanatlar ve yeni keşiflerdir.

İletişime Geç

Beliz İnal

Kurucu Ortak

 

Akademi İstanbul Tiyatro Oyunculuk bölümü mezun olan Beliz, birçok dizi ve tiyatro oyununda rol almıştır.Son on yılda bağımsız Küratör ve Sanatçı Menajeri olarak birçok sanat etkinliklerinde çalışmalarını sürdürürken, yurt dışı ve yurt içinde birçok sanatçıya sergi küratörlüğünü gerçekleştirmiştir.

2017 Londra’da Three Modality adı altında Chealse 508 Gallery’de Türk ressamlarına sergi açan Beliz, aynı zamanda Türk resmini tanıtmak ve yaymak amacıyla İstanbul, New York, Milano ve Paris çağdaş sanat fuarlarında sanatçıları temsil etmiştir.

Bir süreliğine ortağı ile birlikte kendi sanat galerisi Gallery East’i açmış, daha sonrasında İstanbul’un seçkin sanat galerileriyle çalışmalarını beraberinde sürdürmüştür. Özel olarak birçok koleksiyonere ve kurumsal şirkete Sanat Danışmanlığı yapmaya devam etmektedir.

İletişime Geç

Gülseli İnal

Sanat Sergileri Özel Danışmanı

 

İstanbul Felsefe mezunu sanatçı ilk kez on yaşında yazmaya başladı. 1977’de Aydınlık Gazetesi Sanat sayfasında sanat yazıları ve dünya şairleri üzerine incelemeleri gazete sayfasında yayınladı.

Mehmet Fuat 1981’den itibaren, Yazko Edebiyat dergisinin her sayısında sanatçının şiirlerini yayınlamaya başladı.

On altı şiir kitabı ve on beş sanat kitabı yazan şairin bir şiiri balada çevrilerek İsrail Senfoni Orkestrası ve Türk Senfoni Orkestrası tarafından prömiyerleri gerçekleştirildi.

Yazdığı iki romandan biri senaryolaştırılarak Cannes Film Festivalinde Özel Jüri Ödülü aldı.

Uluslararası şiir antolojilerinde yer alan şairin eserleri Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Almanca, Hollandaca, İtalyanca, Bulgarca, Romanca, Farsça, Malay ve İsveç dillerine çevrilerek bu ülkelerde ve Amerika’da yayınlandı.

1996’da Tarık Günersel’le birlikte 21 Mart tarihini ‘Dünya Şiir Günü’ ilan eden şairin bu teklifi Türk Pen Derneği, Uluslararası Pen Derneği ve Unesco tarafından kabul edildi.

İletişime Geç